Najczęściej zadawane pytania

Idea kontraktu

Dlaczego Mój kontrakt pomoże mi schudnąć?

Nauka mówi nam, że nie lubimy tracić, po prostu, nienawidzimy przegrywać, jednocześnie często podejmujemy chwilowe, impulsowe decyzje, dające natychmiastowe szczęście (np. jemy pączka) kosztem osiągnięcia celu długoterminowego (np. wagi utraty).
Dobrą wiadomością jest to, że badania odkryły dwa czynniki, które skutecznie pomagają ludziom osiągnąć ich pragnienie zmiany zachowań. Cel i odpowiedzialność za stratę. Potrzeba pragnienia celu i jednocześnie odpowiedzialności finansowej do zrobienia wyznaczonej rzeczy.
Dlatego Mój kontrakt działa tak dobrze – pomaga swoim użytkownikom wykorzystać moc pragnienia schudnięcia i trzyma w odpowiedzialności za powierzone fundusze. To działanie jest empirycznie udowodnione, jednogłośnie zwiększa szanse na sukces.

Jak wygląda aplikacja i moje konto?

Po założeniu bezpłatnego konta w Moim kontrakcie, każdy użytkownik dostaje swoją indywidualną tablicę, która jest miejscem kontraktowych informacji i pomiarów. Znajduje się tam: początek i zakończenie kontraktu, cel, wykres postępu oraz wartość wpłaconego depozytu. Na własnej tablicy dodaje się kolejne zdjęcia i wpisuje pomiary. Zobacz przykład klikając poniżej:

screenshot-thumbnail

Jak działa Mój kontrakt?

Mój kontrakt działa poprzez zapewnienie ludziom narzędzia, zdalnego kontraktu którego potrzebują, aby walczyć z naturą ludzką.
Umożliwiamy użytkownikom określenie celu zmniejszenia wagi, wybranie czasu w którym chcą to osiągnąć i dołączamy mały mechanizm kontrolny, poprzez umowę na choć jedno w tygodniu zdjęcie na wadze, z jej czytelnym wynikiem. Tak więc, jak chcesz schudnąć, Mój kontrakt jest umową silnie trzymającą na drodze do Twojego sukcesu.

Kontrola wagi

Jak i kiedy mam się ważyć?

To proste. Prosimy o ważenie się raz w tygodniu. Najlepiej wybrać sobie konkretny dzień, w którym co tydzień stajemy na wadze, robimy zdjęcie i je wrzucamy na swój profil w Moim kontrakcie.
Ważne dla nas aby ważyć się na jednym urządzeniu przez czas trwania kontraktu, zachowywać przerwy w ważeniu nie dłuższe niż 2 tygodnie i dostarczać czytelne zdjęcie.

Co zrobić, kiedy waga mi się zepsuje?

W wyjątkowych przypadkach można wymienić urządzenie. Opieramy się na Twojej uczciwości, a my korzystnie motywujemy.

Jak mam zapisać wagę początkową?

Pierwsze zdjęcie pokaże nam wagę startową.

Czy jest tolerancja i jakiej wielkości w końcowym wyniku?

Tak. Umawiamy się, że utrata wagi może odbiegać od założonej o 10%. To już będzie sukces.

Czy mogę wydłużyć czas na schudnięcie?

Nie, możliwość zmian w założeniach już na starcie utrudnia osiągnięcie sukcesu.
Ty najlepiej znasz swój organizm i możliwości, dlatego sam ustalasz cel dla siebie. Dalej już tylko trzeba się tego trzymać, bez ustępstw.

Czy wystarczy samo wpisanie wyniku z wagi?

Nie, zdjęcie jest potwierdzeniem Twoich wyników.
To Twoje osiągnięcia, a zdjęcia pomagają zmotywować i poprawiają codzienne wybory.

Zdjęcia

Czy kolejne zdjęcia muszą pokazywać postęp?

Nie, waga może być zmienna. Ważne dla Ciebie aby wynik końcowy był zgodny z założeniem.

Nie mogę wrzucić zdjęcia bo nie umiem, czy mogę przesłać mailem?

Jeśli będzie to problem – skontaktuj się z nami przez czat online – postaramy się wyjaśnić wtedy przyjazną instrukcję dodawania zdjęć.

Co się stanie, kiedy jednego dnia dodam kilka zdjęć?

Ostatnie dodane zdjęcie w dniu, będzie zdjęciem, które zostaje w historii postępów na dany dzień.

Czy mogę usunąć dodane, błędne zdjęcie?

Tak. Zdjęcie można usunąć i dodać ponownie poprawne. Ważne jest to, że usunąć i zmienić można tylko ostatnie zdjęcie, w dzień jego dodania. Starsze zdjęcia pozostają bez możiwości edycji i zmian.

Jak często mogę dodawać pomiary, zdjęcia?

Codziennie. Nasze założenie i Twoja mobilizacja to postanowienie dodania jednego zdjęcia w tygodniu. Jeśli chcesz, potrzebujesz dokładniejszej historii, dodawaj je codziennie.

Finanse

Jeżeli cel zostanie osiągnięty przed ustaloną datą, czy depozyt będzie zwrócony wcześniej?

Nie, wybrany termin jest niezmienny. Weryfikujemy wszystkie zdjęcia i sprawdzamy różnicę między pierwszym, a ostatnim odczytem.

Gdzie trzymane są moje pieniądze (i co z nimi robicie)?

Są trzymane w bezpiecznym banku na nieoprocentowanym koncie, wracają do Ciebie w założonym czasie.

Różne

Dlaczego mam założyć konto przez Facebooka?

Facebook daje szybkość i bezpieczeństwo rejestracji. Mój kontrakt do rejestracji potrzebuje tylko emaila uczestnika kontraktu i pobiera z Facebooka tylko podstawowe dane. To logowanie gwarantuje dyskrecję i prywatność.
Jeśli nie masz konta na Facebooku wkrótce umożliwimy założenie konta za pomocą emaila.

Czy dostanę jakąś dietę lub plan ćwiczeń?

Nie. Diety, ćwiczenia, pomysły na zmiany są tak różne i tak dostępne, że my nie dokładamy nowego „najlepszego sposobu”. Wiemy, że każdy dobrze zna swój organizm, swoje upodobania żywieniowe i ćwiczeniowe, a my wnosimy do tego zupełnie inną wartość. Nasza siła jest w tym, że cokolwiek wybierzesz, my utrzymamy Cię abyś w tym wytrwał. Utrwalamy wybór, dając dużo większą szansę na powodzenie.

Czy można zrobić przerwę w odchudzaniu?

Wiemy dobrze, że zaangażowanie i wytrwałość to ważne czynniki dla osiągnięcia celu. Jednocześnie nic się nie stanie z powodu jednej większej kolacji z przyjaciółmi czy urodzinowego ciasta. Wiedz, że takie przerwy nie przekreślają sukcesu, ważne jest aby w codzienności utrzymywać się w postanowieniach. W tym na pewno pomogą cotygodniowe pomiary i w określonym czasie masz ogromne szanse osiągnąć wytyczony cel.

Czy można zawiesić kontrakt?

Nie można zawiesić, czy przesunąć w czasie umowy – to utrudni osiągnięcie wyznaczonego celu. Utrzymanie motywacji to wspólna idea, tym samym lepiej, w określonym przez siebie czasie, wykazać dużo pozytywnego zaangażowania. Tylko choroba (potwierdzona wg zapisów w Zasadach Mojego Kontraktu) może zmienić zasady kontraktu.

Czy mogę usunąć konto zdając sobie sprawę, że stracę włożony depozyt?

Tak, tutaj jest wolność w wyborach.
Wystarczy do nas napisać na adres:
Oczywiście, dobrze się nad tym dwa razy zastanowić.

Czy mogę się odsubskrybować z otrzymywania powiadomień mailowych?

Tak, ale to decyzja odcinająca Cię od przypomnień i informacji dotyczących Twojego kontraktu.
Pamiętaj, że staramy się nie przesyłać zbędnych informacji. Komunikujemy się z konkretnej przyczyny. Zastanów się przed rezygnacją z subskrypcji.

Czy mogę zmienić swój cel w połowie kontraktu?

Zanim ostatecznie ustalisz cel, masz czas aby podjąć dobrą, przemyślaną decyzję. W pierwszym kroku, na stronie głównej, nie będzie to jeszcze wiążąca deklaracja. Dobrze się zastanowisz i zadeklarujesz sobie, ile kilogramów chcesz schudnąć i w jakim czasie chcesz to osiągnąć. Potwierdzasz kontrakt dopiero przed dokonaniem płatności i w tym momencie staje się on wiążącą umową z samym sobą, zabezpieczoną depozytem pieniężnym.

Co sprawia, że użytkownicy Mojego kontraktu są tak uczciwi?

Własny wybór! Jeśli jesteś człowiekiem, który będzie fałszował dane, aby wykręcić się od konsekwencji i straty depozytu, do którego dobrowolnie i na własnych zasadach przystąpiłeś, lepiej nie zaczynaj.
Stawiamy na uczciwość, to nasza dewiza działania.